Selülit; yağ hücrelerinin hızlı büyümesi ve buna bağlı olarak kan ve lenf kanallarının sıkışarak dolaşımın bozulmasıyla görülen portakal kabuğu şeklindeki hareli cilt görünümüdür.

Selülit Nasıl Oluşur?

Beslenme, dış etkenler vb. nedenlerle ve kilo alımına bağlı olarak yağ hücreleri büyüdüğünde lenf ve kılcal damaralara baskı yaparak lenf ve kılcal damar dolaşımının bozulmasına neden olur. Dolaşım bozukluğuna bağlı olarak hücre içi metabolik faaliyetler için gerekli oksijenin hücrelere taşınamaması ve hücrelerde biriken toksinlerin lenf kanalı ile atılamaması sonucunda cildin alt katmanla bağlantısını sağlayan fibrözlerde cildin üst katmanını aşağıya doğru çektiğinden buralarda çukurumsu görünüm oluşur. Bu da Selülit adı verilen cilt görünümünü oluşturur.

Selülit, her yaş ve kiloya sahip ve her vücut tipinde 3 farklı derecede görülebilir.

Selülitin Dereceleri Açıklaması
1. Derece Ayaktayken veya yatarken belli olmaz. Ancak el ile sıkıştırıldığı zaman görülebilir.
2. Derece Yatarken belli olmaz ama ayaktayken ve bacak bacak üstüne atıldığı zaman görülebilir.
3. Derece Ayaktayken ve yatarken görülebilir.

Selülit Bakımı

Selülit oluşumuna neden olan 2 ana etken, yağ hücrelerinin büyümesi ve dolaşımın bozulması olduğundan, bu iki ana sorunun çözümü ve selülit görünümüne neden olan fibrözlerin parçalanması ve cildin yeniden esnek ve gergin görünümü için kolajen ve elastin sentezinin aktivasyonunu sağlayan uygulamalar selülitle mücadelede çok başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olur.


Ücretsiz Analiz ve Demo Seans

Ücretsiz Analiz ve Ücretsiz Demo Seans randevusu için form doldurun, sizi arayalım.

Demo Randevusu Al

LPG® Endermoloji Alliance

LPG® Alliance; FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından, orta ve ileri selülit görünümünün hafifletilmesi için dolaşımın düzenlenmesi amacıyla mekanik masaj uygulaması olduğu onaylanmış bir uygulamadır. LPG® Alliance uygulaması ile ciltte çukur görünüme sahip fibrözlerin parçalanması, kolajen ve elastin sentezinin aktivasyonu ile güzel ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

G7 Selülit Masajı

G7 yeni nesil Vibro masaj ve İnterferenz akım teknolojisidir. İnterferenz akım çapraz yoğurma ile kasları çalıştırarak masaj yapar. Karın bölgesinde mekanik vibro masaj (G5) bağırsak düğümlemesi vb. hasarlar oluşturabildiğinden G7 ile karın bölgesine interferenz akım ile kas çalıştırılması mantığı ile masaj yapılır.5 Hz frekans ile el masajı hissi verir. Diğer bölgelerde vibro masaj ve interferenz akım birlikte kullanılır. 100 Hz interferenz akım kasları çalıştırırken vibro masaj ile yağ dokusuna mekanik etki yaparak parçalanmasına yardımcı olur. Kandolaşımını hızlandırarak Elastin liflerini gerginleşmesine, selülit görünümünü azalmasına yardımcı olur. Aynı anda Lenfatik masaj yaparak vücuttan ödem ve toksin maddenin atılımını sağlar.

Foto Galeri