Vücudumuzun ihtiyacı olan enerji, aldığımız besinler ile karşılanır. Günlük alınan besinlerin enerjisi günlük tüketilen enerjiden fazla olduğunda, vücudumuz bu enerjiyi daha sonra kullanmak üzere depolar. Depolanan yağ hücrelerinin kütlesi büyüdükçe vücudumuzun fit görüntüsünde bozulma (Bölgesel Kilo, Aşırı Kilo ve Obezite), cildimizin gergin görünümünde bozulma (Selülit) ve iç yağlanmada artış (Kalp ve Damar Sağlığı vb.) gibi sorunlar oluşabilir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel olarak bir veya bir kaç bölgede toplanan ve vücudun ideal görünümünü bozan yağlardan kurtulmak için tüm dünyada uzun zamandır uygulanan yöntemlerin genel adı bölgesel zayıflama yöntemleridir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri İşe Yarar mı?

Bölgesel zayıflama yöntemleri ulaşabildiği bölgedeki yağ hücrelerini kullanılamaz hale getirilerek vücut tarafından lenf aracılığı ile atılmasını sağlayan bilimsel yöntemlerdir. Ancak bu işlemleri aldığınız sırada ve etkisinin devam ettiği süreçte, beslenmenizi düzenlemez, vücudun harcayabildiğinden ve atılan enerjinin toplamından daha fazlasını vücuda alıp zayıflamayı beklemek de gerçek dışı bir beklenti olacaktır. Diyet yapmasanız bile dengeli ve ölçülü beslendiğiniz takdirde bölgesel zayıflama yöntemleri ile kilo verebilirsiniz.


Ücretsiz Analiz ve Demo Seans

Ücretsiz Analiz ve Ücretsiz Demo Seans randevusu için form doldurun, sizi arayalım.

Demo Randevusu Al

Elmas Güzellikte Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ile Nasıl Zayıflanır?

İlk olarak zayıflamaya karar vermek ve bunun için bizimle birlikte aşağıdaki adımları yerine getirmeniz gerekiyor.
  • Diyetisyen görüşmesi ile beslenmede yapılan yanlışları düzelterek ve porsiyon ayarlaması yaparak günlük harcanan kalori miktarından daha fazla olmayacak şekilde ve metabolizma hızını artıracak şekilde beslenmek. Bu sayede depo yağlarının kütlesini daha fazla artırmamak hatta mümkünse bir miktar diyet yaparak azaltmak.
  • Bölgesel zayıflama uygulamaları ile depo edilen yağ hücrelerinin bozularak doğal yöntemler ile vücuttan atılmasını sağlamaya yardımcı olmak için seanslarınızı aksatmadan düzenli olarak devam etmek.

Dikkat :

Diyet ve spora karşı direnç gösteren inatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için geliştirilen bölgesel zayıflama uygulamaları ile belirli bölgedeki yağ hücrelerinin kullanılamaz hale getirilerek vücuttan atılması sağlanır. Genel bir kilo kaybı için diyet ve spor ile desteklendiğinde çok güzel sonuçlar elde edilmektedir.

İşlem Etki Mekanizması
Soğuk Lipoliz Yağ depo hücrelerini dondurarak parçalamaya yardımcı olur.
Diamond Lipo Ultrasonik kavitasyon ses dalgaları ile yağ hücrelerinin ses dalgaları ile rezonansa girerek parçalanmasına yardımcı olur.
Emslim HI-EMT Teknolojisi ile kasların kasılıp gevşemesini sağlayarak kas kütlesinin artmasına yardımcı olur.
LPG Alliance Güçlü vakum ve mekanik masaj etkisi ile lenf ve kılcal damarların dolaşımını düzenleyerek hücrelerde biriken toksinlerin ve bölgesel zayıflama sonrası kullanılamaz hale getirilen yağ hücrelerinin atılmasını, hücrelerin ve fibrözlerin renovasyonunu sağlamaya ve buna bağlı olarak da cilt elastikiyetini ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
G7 Selülit Masajı G7 yeni nesil Vibro masaj ve İnterferenz akım teknolojisidir. İnterferenz akım çapraz yoğurma ile kasları çalıştırarak masaj yapar. Karın bölgesinde mekanik vibro masaj (G5) bağırsak düğümlemesi vb. hasarlar oluşturabildiğinden G7 ile karın bölgesine interferenz akım ile kas çalıştırılması mantığı ile masaj yapılır. 100 Hz interferenz akım kasları çalıştırırken vibro masaj ile yağ dokusuna mekanik etki yaparak parçalanmasına yardımcı olur. Kandolaşımını hızlandırarak Elastin liflerini gerginleşmesine, selülit görünümünü azalmasına yardımcı olur. Aynı anda Lenfatik masaj yaparak vücuttan ödem ve toksin maddenin atılımını sağlar.
Lenf Drenaj Bölgesel zayıflama uygulamaları ile kullanılamaz hale gelen yağ hücrelerinin lenf kanallarına itilmesine ve vücuttan daha hızlı atılmasına yardımcı olur.